Cena a úspory


Princip šetření

Tento princip je postaven na tom, že samotná ecozákladová deska, je už tepelně a hydroizolačně zabezbečená ze spodu pod betónovou deskou pěnovým sklem. Při další výstavbě nepotřebujete tyto podlahové izolace v interiéru realizovat. Při zakládání na základových pásech Vás tato etapa výstavby teprve čeká.

Když porovnáte vstupní cenu ecozákladů a klasických základů, je potřeba brát v úvahu, že v ecozákladech je zahrnuta hydroizolace proti vzlínající zemské vlhkosti a plnohodnotná tepelná izolace, bez tepelných mostů. Při porovnání ceny klasických základů a ecozákladů je potřeba ke klasickým základům připočítat ještě tyto stavební etapy:

  • hydroizolaci
  • 15 – 25 cm vrstva tepelné izolace( polystyrén, minerální vata)

Při ecozákladech můžete počítat ještě s těmito úsporami:

Pokud zaizolujete desku ze spodu pěnovým sklem, tak vám v interiéru pod podlahou tento proces tepelné izolace odpadá. Uštříte 15 – 25 cm vrstvu tepelné izolace uvnitř interiéru a tím můžete o tuto výšku snížit obvodové stěny, příčky a fasádní systém. Takto dosáhnete světlou výšku s nižšími obvodovými stěnami a příčkami, místo 290 cm jen 270 cm, což je úspora cca 7% na těchto materiálech.

V případě projektu bez podlahového vytápění , umíme základy udělat v takové rovinatosti, že na betonovou desku už nepotřebujete cementové nebo samonivelační potěry.

Pokud je potřeba, základová deska se na povrchu přebrousí, a nebo lokálně upraví samonivelačním potěrem a máte povrch, na který můžete ihned pokládat podlahové vrstvy (např. kročejovou izolaci pod plovoucí podlahu, plovoucí podlahu).

Takto je ušetřena jedna z mokrých etap výstavby a znovu snížena podlahová vrstva, a opět se snížuje výška stěn a příček.

Porovnání

Pro porovnání nákladů na výstavbu klasických základů a ecozákladů, jsme vybrali dům s rozlohou 100m2

Cena a úspory

S našimi ecozáklady dostáváte kvalitní, předem promyšlený a propočítáný návrh, bez tepelných mostů s nižšími náklady na celou výstavbu. Při ploše domu 100m2 jsou základy na pěnovém skle nižší o …...€. V porovnání uvadíme průměrné ceny na trhu.

Pokud porovnáváte naši ecozákladovou desku, kterou Vám nabízíme jako realizaci na klíč i s návrhem a zodpovědností, s cenovou nabídkou jiných firem nebo živnostníků, vždy se přesvědčete, co je v cenové nabídce skutečně obsaženo. Zároveň nezapomeňte na zkušenosti, záruky, dobu realizace a v neposlední řadě také o servis, který Vám naše firma nabízí.

Cenové kalkulace vypracujeme každému zákazníkovi individuálně, dle projektové dokumentace.

Další úspory:

  • za vytápění, jelikož kvalitně zaizolovaným ecozákladům bez tepelného mostu
  • za vytápění, protože ecozákladová deska při správném návrhu stavby akumuluje teplo ze slunečních paprsků, a v zimě pomáhá vyhřívat váš dům
  • za energie v případě, že máte klimatizaci nebo rekuperaci, pomáhá v létě schladit teplotu v interiéru, což je výhoda hlavně u dřevostaveb